Obráběcí, tvářecí a dělící stroje

JUS Robotizované vrtací pracoviště

Tento jednoúčelový stroj byl celkově navržený a sestavený naší firmou. Jedná se o víceosé vrtací centrum s robotem a otočným stolem. 
JUS Robotizované vrtací pracoviště, které vrtá do trysky dva otvory. Jeden otvor v ose trysky o průměru 2mm do hloubky 23,5mm a druhý otvor radiálně o průměru 0,22mm. Stroj se skládá z vibračního zásobníku, robota, otočného stolu a celkem osmi vrtacích jednotek.Ze zásobníku o kapacitě 2000 dílců jsou dílce řazeny a směrovány tak, aby je mohl robot uchopit a založit do upínacího přípravku umístěného na každé z šesti poloh otočného stolu s jedním zakládacím místem. Pět pozic okolo otočného stolu je osazeno celkem osmi vrtacími jednotkami. Na první pozici je zakládání dílce. Na druhé pozici je navrtání axiálního otvoru. Na třetí pozici vrtání průměrem 2mm do hloubky 12mm. Na čtvrté pozici vrtání průměrem 1,98mm se středovým chlazením do hloubky 20 mm a zároveň navrtání radiálního otvoru. Na páté pozici je vrtání průměrem 1,95mm se středovým chlazením do hloubky 23,5mm a poté vrtání otvoru o průměru 0,22mm pomocí vysokoobrátkového elektrovřetene. Na šesté pozici je vyčištění obou otvorů. Otvor průměr 0,22 bude čištěn jako poslední operace. Poté je dílec založen do 2 palet.

Specifikace:

5 x horizontální vrtací jednota Typ: POWERmaster BEX

2x vertikální vysokoobrátková jednotka Typ: POWERmaster BEX

1x vertikální vysokoobrátková jednotka Typ: Vřeteno Sfida MS 01

Celé zařízení je zakrytováno v boxu, ve kterém jsou po stranách otevírací dveře. Tyto dveře slouží k seřizování a výměnám nástrojů. Jsou ovšem hlídány tak, aby při jejich otevření nemohl nikdo spustit stroj.

Všechny polohy osazené vrtáky jsou vybaveny kontrolou přítomnosti nástroje.

Chlazení je provedeno vysokotlakým agregátem na olej  s min. tlakem 60 Bar a průtokem 3 l/min.

Proto je zařízení vybaveno odsáváním olejových mlhovin s filtrací. Typ:   Filtrmist Wemac

Strojní výkon je 8,5 ks/ min, při 85% využití strojní kapacity tedy 3490 ks/směna.

Pro řízení bude použit řídicí systém SIEMENS s ovládacím panelem, který umožňuje jednoduše přeprogramovat stroj na jinou výrobu.